A változás éve
2012.01.02. 12:21
Miért kell a változás?
2012 a változás éve mit jelenthet számunkra?
A változás éve felhívja a figyelmet arra, amit ideje megvalósítani.
A kényelem, a félelem berögzít és bezár egy élethelyzetbe, egy szokásrendszerbe. A kezdeti biztonságérzetet hamar felválthatja az elégedetlenség. Ahogyan növekszik az elégedetlenség, előbb vagy utóbb megmozdul, vagy kirobban a változás. Önbecsapás azt gondolni, hogy állandósulhat egy állapot körülöttünk. Naponta látjuk és tapasztaljuk a változások szükségszerűségét és létjogosultságát.
Ha azt akarod, hogy a dolgok ugyanúgy történjenek, mint eddig, tedd azt, mint eddig….
A tudatos változás a tervezéssel kezdődik. Meg kell határozni, mit szeretnénk learatni. Pontos, jól behatárolt, világos célokat kell kitűzni, rövid, közép és hosszú távra. Olyan célt, ami teljesen a sajátunk, nem más ember célját kopírozzuk le. A legtöbb ember csak nézi, milyen magvakat sodort a szél a szántójára, és rettenetesen csodálkozik az aratáskor…
Ha tudjuk MIT kívánunk learatni, azt is tudni fogjuk, milyen magvakat kell hozzá elhinteni, aztán művelni, gondozni, hogy a magvak erős, érett növénnyé fejlődjenek.
A szántód a saját jövőd: azt vetsz bele, amit akarsz, de csak azt arathatod le, amit elvetettél!
Naponta 15 ezer gondolat fordul meg a fejünkben. Ez a hatalmas mennyiség megkívánja a gondozást, kiválasztást, hiszen a gondolatok a magvak.
Jól vigyázz gondolataidra, mert azok tettekké válhatnak.
Jól vigyázz tetteidre, mert azok szokásaiddá válhatnak,
jól vigyázz szokásaidra, mert azok személyiségeddé válhatnak.
Személyiséged pedig a sorsod
(elhangzott a Jógafesztiválon Kővári Katalintól)
A gondolatok fegyelmezésében, az elégedetlenség megszüntetésében segít a jóga. A puszta testgyakorlás is feloldja a belső korlátokat, és segít a tudatossá válásban.
A jóga egy olyan életmód, ahol semmi sem kötelező, minden olyan lehetőség, ami segíti az én fejlődését, a tudatos, felelősségteljes felnőtté válást.
A work shopokon, ahol egyfajta minőséget és lehetőséget járunk körül, lehetőség nyílik a mélyebb megélésre. A célmeghatározás után következő alkalommal az énértékek lesznek a fókuszban, az egyensúly figyelésén keresztül.
2012. január 1. Kornhoffer Tündi
|